טרנד בטוח

טרנד בטוח הינו אתר המרכז את כל הטרנדים החמים של היום בכל התחומים. כל טרנד מוצג באתר בצורה ברורה וקולעת. תהינו!

מדוע הבידוד האקוסטי הפך לטרנד בבניית בתי מגורים

מדוע הבידוד האקוסטי הפך לטרנד בבניית בתי מגורים?

בידוד אקוסטי הוא כיום אחת הדרישות הבסיסיות מצד בעלי בתים ודירות. קבלנים של בתי מגורים מכירים היטב את הדרישה הזו ומתייחסים אליה כטרנד, למרות שבפועל מדובר על עניין חשוב בעל השפעה ישירה על איכות החיים. הנה כמה הסברים לשאלה מדוע הבידוד האקוסטי הפך להיות כל כך מבוקש בבניית בתי מגורים:

א. בגלל שהוא עוזר לשמור על השקט – השמירה על השקט היא ערך עליון בבתי מגורים. בניגוד למבנים ציבוריים או אפילו בנייני משרדים, קשה לשמור על רמת חיים גבוהה בבתי מגורים בלי ליהנות משקט. הדרך להשיג את השקט היא לבנות את הבניין תוך מתן תשומת לב רבה לנושא של בידוד אקוסטי.

ב. בגלל שהוא מונע מטרדי רעש וסכסוכי שכנים – בתי מגורים הם מטבעם כר פורה לסכסוכי שכנים. בידוד אקוסטי הפך לטרנד בבנייה כזו כי הוא מונע מלכתחילה את עוגמת הנפש, בין היתר באמצעות מניעת כניסת רעשים מבחוץ ומניעת מטרדי רעש מהרחוב. כל השכנים נהנים מהשקט ואיכות החיים של הדיירים בבניין עולה פלאים.

ג. בגלל הצורך בנגישות לאנשים עם לקות שמיעה או ריכוז – אי אפשר לדבר על בידוד אקוסטי בלי להזכיר את ההתאמה שלו עבור דיירים עם לקות שמיעה או ריכוז. הדרישה לבידוד אקוסטי היא חלק מהפיכת בתי המגורים לנגישים יותר. הנגישות היא תוצאה של שימוש בחומרי בידוד אקוסטי מסוים והיא נובעת מעלייה במודעות לנושא.

איך משיגים את היתרונות של בידוד אקוסטי?

בידוד אקוסטי הפך לטרנד בבניית בתי מגורים בין היתר גם כי יש היום מגוון רחב של חומרים שבהם ניתן להשתמש. לכל אחד מהחומרים האלה יש יתרונות רבים בהפיכת בנייני המגורים למקומות פחות רועשים. התפקיד של הקבלן הוא למצוא את החומרים שהכי מתאימים לפרויקט, לערב את הלקוחות בתהליך קבלת ההחלטות ובמידת הצורך גם להתייעץ איתם.

את היתרונות של בידוד אקוסטי אפשר להשיג למשל בין הקטנת המרחק בין התקרה לקירות. פתרונות נוספים קשורים למיקום של החלונות, הדלתות ופתחי האוורור ולשימוש בחומרים מוקצפים לצרכי הבנייה.

Updated: פברואר 5, 2017 — 7:55 am
טרנד בטוח © 2014
נגישות