טרנד בטוח

טרנד בטוח הינו אתר המרכז את כל הטרנדים החמים של היום בכל התחומים. כל טרנד מוצג באתר בצורה ברורה וקולעת. תהינו!

עיצוב הסלון עם ספות – כל הטרנדים

ספות מהוות חלק בלתי נפרד מריהוט בכלל ומריהוט סלון בפרט. הן הופכות את הסלון לאזור נוחות. ניתן לשבת ולשכב עליהן. יש מי שמתרווחים על ספות ונרגעים בהן.

מגוון עשיר של ספות בגדלים שונים, מחומרים, טקסטורות ומרקמים שונים של חיפוי וציפוי מאפשרים לגוון באמצעותן את עיצוב הבית, אשר הספות מהוות בו פריט ריהוט מרכזי.

ספות הן גם פריט ריהוט פונקציונאלי בהינתן האפשרות לשבת עליהן ולפתוח אותן כך שניתן להפוך אותן למיטה.

המייחד את הטרנד העיקרי בעיצוב ספות כיום הוא דגש על חומרים איכותיים, חזקים ועמידים, ועל עיצוב חדשני. כאשר מדברים על איכות מתכוונים בראש ובראשונה לשימוש בבדים שדוחים כתמים וכאשר מדברים על עיצוב מתכוונים בעיקר לצבעים העזים של הספות, אשר לוכדים את העין ואת תשומת הלב כבר במבט ראשון. נוכחותן הבולטת של ספות מעוצבות מדגישה את המחשבה שייחדו המעצבים לעצם קיומה ולמיקומה.

ספות נוחות

על אף חשיבותם הברורה של האיכות והעיצוב – שני אלה אמורים לשרת את המרכיב העיקרי של ספות: דרישת הלקוח לנוחות מרבית. לאיכות הספה יש השפעה רבה וגדולה על הנוחות, בעוד עיצוב יפה נעים לעין ומשרה אווירה ביתית נעימה וחמימה.

הצרכן המודרני יכול לבחור בין ספות שניתנות לריפוד בחומרים שונים כגון בדים שונים, זמש ועור. שיקול חשוב בבחירת סוג החומר לריפוד ולציפוי הוא קלות ופשטות הניקוי. ניקוי ספות הוא חלק חשוב בתחזוקתן. ניקוי בחומרי ניקוי איכותיים ובטיחותיים ( חשוב ומומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע) מהווה ערובה לשמירה עליהן לאורך שנים. אם וכאשר נדרשת הסרת כתמים קשים- חשוב לבחור את חומר הניקוי הייעודי לסוג הריפוד.

טרנד בולט הוא עיצוב חדשני של ספות, כגון ספות טרפז, שבהן מסעדי הספה ( המקום שבו מניחים את הזרועות) מתחילים מהרצפה ומעוצבים בקו אלכסוני, המשווה לספה צורת טרפז, שבו שטח הפנים מהווה את הצלע האופקית הגדולה בעוד הבסיס הוא הצלע הקטנה.

טרנד רווח נוסף הוא העדפת ספות עשויות בד דוחה כתמים- מיקרופייבר – בצבעים בולטים ובשילוביהם כגון כחול, לבן ואדום. צעירים רבים מעדיפים כיום ספות מעוצבות הכוללות כריות הישענות, צמודות לקיר בזווית של 90 מעלות.

שילוב של עץ ועור אף הוא ממאפייני הטרנדים החדשים והעדכניים, באופן שבו העץ משמש מעין פרזול לספת העור היוקרתית. טרנד זה רווח בעיקר בבתים שדייריהם רוצים לשוות להם סגנון ייחודי כגון ספה בעיצוב כפרי, עתיק, אורבאני ועוד.

ברשימת הטרנדים  נמנה גם השילוב של כריות מבד ומפולימרים להעצמת הנוחות, כאשר הכריות נועדו להישענות ולהתרווחות. יש המניחים כריות גם בצדי הספות לנוי  ולהידור.

המאמר בשיתוף: בר ניקוי שטיחים וספות בע"מ

Updated: מרץ 19, 2017 — 7:31 am
טרנד בטוח © 2014
נגישות